Öncesi ve sonrası meme büyütme, rehabilitasyon ve kontrendikasyonlar

Her zaman elastik, güzel göğüsler, insanlığın güzel yarısının temsilcileri için özel bir gurur kaynağı olmuştur. Sahibinin sağlığını ve çekiciliğini vurgular ve doğal olarak karşı cinsin görüşlerini çeker.

Bununla birlikte, her zaman kadınlar büyük, elastik göğüslere sahip olamaz. Günümüzde bu sorun meme büyütme yardımı ile kolaylıkla çözülmektedir. Operasyon süresi sadece birkaç saat sürer ve elde edilen sonuç sizi uzun süre memnun edecektir.

Göğüs büyütme endikasyonları

Göğüs büyütme için ana endikasyonlar şunlardır:

 • Küçük göğüs boyutu.
 • Yaşa bağlı değişiklikler.
 • Hızlı kilo kaybı.
 • Hacim ve şekilde doğum sonrası bozulma.
 • Meme bezlerinin edinilmiş veya doğuştan asimetrisi.

Göğüs büyütme ameliyatı teknolojisi

Ameliyattan önce hasta bir ön konsültasyona gitmelidir. Bir plastik cerrahı muayene etmenin yanı sıra mutlaka bir anestezi uzmanına danışmalısınız.

Göğüs büyütme, genel anestezi altında yapılan önemli bir cerrahi işlem olarak sınıflandırılır. Bu nedenle göğüs büyütme ameliyatı yapmadan önce bir dizi testten geçmelisiniz.

Her şeyden önce bunlar:

 • Kan ve idrarın biyokimyasal ve genel analizi.
 • Göğüs florografisi.
 • Bir jinekolog ve onkolog-mammolog tarafından muayene.
 • Elektrokardiyografik çalışma.

Ayrıca kullanılan ilaçlara alerjik reaksiyon oluşma olasılığı için bir analiz yapılır. Bazı ilaçları kullanıyorsanız, doktorunuzu bu konuda bilgilendirdiğinizden emin olun.

Operasyon öncesinde operasyonun hedefleri de tartışılır, implantlar ve dolgular seçilir.

Operasyondan birkaç hafta önce hasta sigara ve alkol almayı bırakmalıdır. Göğüs büyütme ameliyatı öncesinde vücudun temizlenmesine yardımcı olan düşük kalorili bir diyete başlamak daha iyidir.

Göğüs büyütme işlemi endoprotetik esas alınarak yapılır. İmplant, pektoralis majör kasının veya meme bezinin altında bulunur.

Erişim yerinde, aşağıdaki işlem yöntemleri ayırt edilir:

 • Koltuk altından erişim yoluyla kurulum.
 • Periareolar erişim yoluyla kurulum.
 • Alt meme erişimi yoluyla kurulum.

Erişim şekli, plastik cerrah tarafından kişiye özel olarak belirlenir. Çoğu durumda kesi areola veya koltuk altından yapılır.

Meme büyütme ameliyatı öncesi ve sonrası

Meme büyütme sonrası rehabilitasyon

Operasyondan hemen sonra hasta servise sevk edilir. 5 gün doktor gözetiminde. İki hafta sonra doktorlar ameliyat sonrası dikişleri alır.

Ameliyattan sonraki ilk günlerde dikiş bölgesinde hematom oluşumu ve şişlik olması mümkündür. Bu sorun ek tedavi gerektirmez; kısa sürede kendiliğinden geçer.

Operasyondan sonra göğse özel bir sıkılaştırıcı bandaj uygulanır. Dikişler alındıktan sonra, memenin doğru şeklini koruyan "medikal" bir sütyen giyilmesi gerekir. Bu tür iç çamaşırların birkaç ay giyilmesi gerekiyor.

Göğüs büyütmeden hemen sonra ağrı ve hassasiyet mevcut olabilir. Zamanla tüm bu hisler kaybolur.

Rehabilitasyon süresi kısadır. Operasyondan sonraki bir hafta içinde basit ev işleri yapabileceksiniz. Nihai sonucu birkaç ay içinde değerlendirebileceksiniz. Bunun nedeni, bu zamana kadar implantın kök salması ve yeni bir meme bezinin oluşmasıdır.

Meme büyütme için kontrendikasyonlar

Aşağıdaki durumlarda meme büyütme işlemi yapılmaz:

 1. Kan pıhtılaşma sorunları.
 2. Yaş (küçükler için ameliyat yapılmaz).
 3. Onkoloji.
 4. Yara izi eğilimi.
 5. Kronik hastalıklar.
 6. Akut bulaşıcı süreçler.
 7. Meme bezlerindeki neoplazmalar.
 8. İmplant bileşenlerine alerji.

Göğüs büyütme sonucu

"Önce" ve "Sonra" fotoğraflarıyla meme büyütme işleminin sonucunu görebilirsiniz.

Büyütme öncesi ve sonrası meme

Bu fotoğraflar çarpıcı bir kontrast gösteriyor. Göğüs büyütme işleminden sonra hem istirahatte hem de vücut pozisyonunu değiştirirken mükemmel bir şekle sahiptir.

Estetik cerrahide operasyon teknik olarak doğru bir şekilde gerçekleştirilir. Uzmanlar, implantı şekil ve boyut olarak yetkin bir şekilde seçerler ve bu nedenle bir uzman, onun "doğal olmadığını" belirleyemez. İmplant tipi, hastanın ihtiyaçlarını ve bireysel özelliklerini tam olarak karşılar. Göğüs büyütme ameliyatının sonucu inanılmaz!

Bir ön konsültasyonda, plastik cerrahi uzmanları tüm sorularınızı yanıtlayacak ve çözümleri için en uygun seçenekleri sunacaktır.